+48 795 654 777

Badanie słuchu

Badanie słuchu na czym polega?

 Określenie ubytku słuchu polega na wyznaczeniu progu słuchowego pacjenta i wykreśleniu audiogramu którego krzywa wyrażona jest w decybelach. Badanie wykonywane jest w kabinie do badań słuchu. Badanie audiometryczne jest bezbolesnym i prostym badaniem. Słuch zaczynamy  badać od otoskopii ucha-sprawdzamy stan kanału słuchowego. Następnie pacjentowi zakładamy słuchawki audiometryczne przez które pacjent próbuje usłyszeć tony a jeżeli usłyszy jakiś dźwięk naciska przycisk. Takie proste audiometryczne badanie słuchu daje nam obraz ilościowego ubytku słuchu.

Ile trwa badanie słuchu ?

Podstawowe badanie słuchu-sprawdzenie słuchu które określi nam głębokość niedosłuchu można wykonać szybko i nie powinno trwać dłużej niż 5-8 min.

Ile kosztuje badanie słuchu ?

Przesiewowe badanie słuchu jest darmowe i polega na wyznaczeniu audiometrii tonalnej dla czterech częstotliwości 500 Hz, 1000 Hz, 2000 Hz, 4000 Hz. Badanie słuchu nie wymaga skierowania i jest wykonywane przez protetyka słuchu. Bezpłatne badanie słuchu wykonujemy w krótkim terminie bez kolejki po wcześniejszym umówieniu wizyty pod numerem tel. 795-654-777

Centerton twoje centrum badań słuchu

AUDIOMETRIA TONALNA

– badanie przewodnictwa powietrznego
– badanie przewodnictwa kostnego
– otoskopia ucha

AUDIOMETRIA SŁOWNA

Audiometria słowna wykorzystywana jest do oceny rozumienia mowy przez pacjenta. Służy także pomocniczo do diagnostyki słuchu.

POMIAR UCHA RZECZYWISTEGO REM

Pomiar rezonansu ucha pacjenta w celu jeszcze dokładniejszego dopasowania aparatów słuchowych. Pomiar REM to metoda szeroko stosowana i ceniona na zachodzie.

PRÓBY NADPROGOWE

- Badanie SISI
- ABLB (FOWLERA)